تهاجم آمريکا به عراق و افغانستان

ديروز وقتی تلويزيون مصاحبه با مردم بيچاره و آواره عراق رو نشون ميداد و اونها می گفتن فقط يک روز آرزو می کنيم که خبر شهادت فرزندانمون و يا ترکيدن بمبی رو نشنويم گفتم بذار واسه دنيای مجازی خودم يه درد دلی کنم. تا هم مث يه سند از هموطنانی که بودند و با نفهم بازی هاشون و جهالت هاشوت زجر ها دادند و دلها را مثل گذشته تاريخ به درد آوردند.

يه سری به فکر ساختن هستند و يه سری به فکر دزدی. مردم هم عوض اينکه  جلوی دزدی ها رو بگيرن رسما با قضاوت های غلط و سطحی شون (بدليل تبليغات غرب و راديو های بيگانه و تلويزيون های ماهواره ای) و بوسيله تکرار اون حرف ها توسط يه سری جاهل مزدور توی تاکسی و...).

از طرف ديگر هم بعضی از مردم ما (از خدا بی خبر) تو فکر اين هستند که مثل افغانستان بازم مثل زمان شاه کاباره داشته باشند و عمری که خدا بهشون داده رو به مستی و الافی و نفهمی بگذرونن. من نمی دونم اين دسته مردم حتی به فکر خودشون هم نيستند؟ حتی من نديدم به فکر بچه هايی که می خوان تربيت کنن هم نيستند. اصلا فکر نکردن. اونهايی شون هم که فکر کردن فقط بچه های با حالت ظاهری با ديسيپلين ساختن. ولی متاسفانه يه پوسته رو برداری می فهمی اون زير چه گندابيه.

آخر اين چه دنيايی است که به ما مردم گمراه اجازه ميده شايد يه روزی توبه کرديم؟ آخر اين چه خدايی که رسما با اسلام همه راه های نيکو رو برگزيده و ما رعايت نمی کنيم. خدای مهربون به همه نمی دونم چقد وقت ميده ولی همرو عاقبت به خير بکنه. انشاءالله

دنيای ديگر اينطور نيست؟  آخر اين چه خدای مهربونی است که اجازه فساد رو و انتخاب و اراده و اختيار انتخاب راه بد و داده و راه خوب. اونوقت همين هايی که اراده کردن هر کاری دوست دارن انجام می دن و هيچ قيد و بندی ندارن ميگن جبر. اين ديگه معرکه است که ميگويند: زندگی اجبار است.

يادمه ۳ سال پيش چند تا از نخاله های شرکت ما وقتی آمريکا به عراق حمله کرد يه حرف هايی زدن که جيگر هر آدم دانا و عالم به اتفاقات روزگار و دور رو برشون رو به آتيش می کشه. اونها می گفتن کاش به ما هم حمله کنن تا آزاد شيم. ای خدا اين بندگان گمراه احمقت رو يا هدايت کن يا عمرشون رو زود تر تموم کن.

آخه حماقت تا چقدر. به قول برادرم ميگه می دونی چند تا جوون دارن لب مرز ها هر روز دوری خانه و زن و بچشون رو تاب ميارن و چه شهيدای عزيزی داريم نثار کشور منتظر مهدی می کنيم تا يه ذره برای اين مردم امنيت و آرامش بياريم.

از اون طرف از همين دسته آدم های احمق از خدا بی خير آدم ميشنوه که مسئولين به عمد قاچاق وارد می کنن. دستشون آلودست به پول های قاچاقچی ها! ولی باور کنيد همين طوری چشم بسته می شه فهميد که حتی پدری که سرپرست اين خونه هاست که اين بچه ها توش زندگی می کنن و بزرگ ميشن نون از کجا آورده داده به اينا خوردن که انقدر گستاخ شدن؟ به من چه من که اسم نميارم فقط استنباطم رو از طرز تربيت اونها بيان می کنم شايدم پدرشون مثل نوح و اونها پسر نا خلف.

همون کسايی که لب مرز ها دارن زحمت می کشن خيلی نسبن به پدر ها و برادر های اون مردم ناشکر ارجح اند برای دفاع و غيرت و تعصب. و حتی دنيا هم ثابت کرده که اونها هستند دارند از ناموس های اونها دفاع می کنن. نه پدر ها و برادر ها و شوهر های اونها. بذاريد بگم تا سوء تفاهم پيش نياد.

پدر و مادری که به فکر ناموسشون نيستند يعنی رسما به جای اسلام نابی که يقينا صلاح ماست رسما اون رو انکار کنن و وقتی داره بچه دينی می خونه قرآن می خونه رسما بهش بگن که نخون اين درس ها که توی اين مدرسه ها به شما می دن همه چرته تو برو مهندس شو.

ملا شدن چه آسون آدم شدن محاله. « امام خمينی رضی عنه خالقه »

بله پدر و مادر هايی که نمی دونن که رسم صحيح زندگی کردن به جز اون چيزی که تو اون زمانه اتفاق می افته و اخلاق اسلام فقط پاينده و جاودانه. و رعايت کردن و کسب اون مايه خير و سعادت در هر دو دنيا به گفته قرآن است. (استنباط خودم از آيه ای از قرآنه و بايد به تفاسير مراجعه کرد) {{غير قابل استناد چون از روی ترجمه لفظی به دست آوردم}}

امام اول کتاب سرالصلوة خودشون وصيتی دارند که من توصيه می کنم اون سه چهار صفحه رو به هر دوست و مومن و کتاب خونی. و سعی می کنم بذارمش همين جا. انشاءالله

نمی دونم از چی بگم ولی دوس دارم بگم

/ 0 نظر / 78 بازدید