سوژه تفکر

سوال. اما نه واسه جواب دادن بلکه واسه فکر کردن.(یادش بخیر انقدر تفکر واسم لذت داره که از اولین تجربه هام واسه حفاری سقف آسمون هفتم معرفت دنبال سوژه های تفکر بودم و هر جرقه ای من رو تا چشیدن حلاوت و شیرینی عسل معرفت و تفکر می برد)

سوال اول: (سوژه تفکر اول) اگه یوسف وقتی زلیخا ازش طلب نزدیکی کرده، و پدرش رو دیده، دلیل میشه که ما ها زنا کنیم.؟ یا دلیل میشه که ماها واسه گناهای ریز و درشت خودمون توجیه داشته باشیم که اگر کردیم در گمراهی و خواب بودیم؟ یا کسی از عالم و جنس امداد های غیبی به سراغمون نیومده؟ ...

دوم اینکه اگه نظام طاغوتی باشه، که اون وضع وابستگی و برده کشی که داره سر عرب ها و نادون ها شکم پرست هایی میاد که واسه خودشون برج العرب می سازن و دلشون خوش شده به اینکه مسلمان و جهان سومی واقعا نمی فهمد. نخیر اگر اگر این سلاله شیعه روی زمین نبود شما آرزوتون میشد که دانشمندان جهانی ژنتیک و اتمی داشته باشید. شما به همون اندازه ای که نباید قبول کنید که زیر بار غرب و لختی و سکولاریسم برید، به همون اندازه هم باید مخلص و شاکر مردمی باشید که دستار و پرچم شهادتشون بر روی سر هاشون بسته شده و جامه مرگ رو 1400 سال هستش که پیچیدن و روی سر هاشون بستن و دارن شب ها  و روز ها به جهاد اکبر می پردازن و عمرشان و قلم هاشون و فکرشون رو فدای هدایت و سر افرازی و استقلال شما مردم ایران زمین کردند و هدفشان فراتر از اینها استقلال هر بنده و نفری از بندگان خدا و افراد ستمدیده و مستضعفین روی کره زمین هست. اگر به جنگ و مبارزه با نژاد پرستی هم باشه داعیه و دلایل محکمی از تاریخ و سرگذشت اونها هست که نشون میده از قدیم الایم اونها آزده بودند و برای انتخاب و قدم بر داشتن توی بهترین مسیر و تئوری برای احقاق آزداگی همه مردم جهان کمر همت بسته اند.

باید عالم دیندار بیاد اداره کنه. حالا هم که اومده و از شما مردم استفاده کرده، هر گوشه که مردی با ظاهر و ریش و محاسن قدرت و میز و منصب مدیریت رو به دست آورده به دام شیطون افتاده و گناهش گردن دستار سفید بسته به سر هاست؟ مقصر اون ها هستند یا ما خود مردم؟

اگر فلان مرد که به فلان مقام میرسه و انقدر میلیون از پول بیت المال به هزار دوز و کلک می زده و از این مملکت میره مقصر اونهایی هستند که جلوگیری از ده ها برابر ضرر دادن شما مردم کردن؟ به هر حال چقدر چفت و بست و محکم کاری و قانون؟ چقدر ممیزی و سر زدن. بالاخره کسی که می خواد گول شیطان رو بخوره و واسه خودش آتش جهنم رو به یغما و فدیه ببره. کسی که نه به فکر دنیاشه نه آخرتش و از پول همشهری ها و مردم مملکت خودش می زده و می کنه یا به بهانه و دشمنی با به اصطلاح آخود. اینجا طلبه ای که سالها درس می خونه و راه مبارزه با نفس که جهاد اکبر ازش یاد کردن رو می آموزه و حقا که با عشق میاموزه و برهان و دفاع از این حرف و تنها دلیل من اینه که سال ها با بی چیزی و نداری میشینه و به عشق خدا و قرآن و اهل بیت درس می خونه و برای تبلیغ دین کمر همت میبنده و به هر کوی بووووووو برزنی سر میزنه و واسه دلسوزی شما مردم که هیچ کی به اندازه این جماعت دلش برای دنیا و آخرت و عاقبت و سعادت شما نمی سوزه کتاب ها مینویسه و وعظ ها میگه و هر گوهری که پیدا می کنه و هر راه عملی و دلیل و تجربه تئوری و فلسفی رو که واسه  خودش ارزش گوهر رو داره مجانی و از روی اخلاص در اختیار تو قرار میده. آیا مستوجب و شایسته این همه دشمنی و بد و بیراه و تهمت های شما هم هستو از همه بدتر دل های شماست که به کینه توزی ها و دشمنی ها و عداوت ها پر شده و در یک کلام گمراهید. یه چیز دیگه رو هم بگم . اگر مثل من دلشون واسه شما نمی سوخت مثل من باهاتون حرف میزدن. من دلم واسه جماعتی مثل شما نمی سوزه. اما اگر انقدر تحمل شنیدن حرف های من رو داشتید که تا اینجا لحن بد من رو شنیدید و خوندید بدونید که اونها همیشه با شما خوب بودند و به بهترین راه و روش و مسلک باهاتون حرف زدند و چون نیتشون خدایی بوده ، از رفتار های زشت شما هیچ عناد و دلتنگی به دل نگرفتن و چون معرفت هاشون و صبرشون و نیت هاشون از من بیشتر و خالص تره همیشه با شما به نرمی برخورد کردن.(به این نکته خیلی توجه کنید تا شاید در کنار بدی من خوبی اونها رو متوجه بشید)

 اینه (پیام لم یشکر الخالق لم یشکر المخلوق) ایرونی و نژادی که ادعا و داعیه قدیمی انصاف و مردونگی رو ایرونی و نسل آریایی شال هاست داره بهشون میباله و به یدک میکشه؟

 وقتی دیندار میاد اداره کنه، و شعار ما می توانیم میده، شما مردم صبر ندارید، وقتی شخصیتی مثل امام رو زیر سوال میبرید و بجای اینکه خودتون رو درست کنید، فقط ضعف های مردم رو میبینید و اصلا هم معلوم نیست واسه چی سنگ جماعتی رو به سینه می زنید که والله نشون دادن که صلاح شما رو نمی خوان. جماعتی هستن که اذعان دارید که ÷شت تریبون های غربی، و سیستم های تبلیغاتی نشستند و از طرف قماش غرب تحریک میشن. شما مردم نادان هستید که فکر می کنید اسلام رو آمریکا و انگلیس توی ایران، حمایت می کنن؟ چقدر انسان می توانه خود خواه و نفس منشانه نگاه کنه. چقدر می توانه بخاطر خوردن نان شبهه دار به بیراهه بیافته؟ چقدر خانواده هستند که از زندگی های تجملاتی و حرص زدن برای تجملات و مال دنیا، انسانیت خودشون رو فراموش کردن. چقدر دلبستگی های شما به ...

چقدر کوته بینانه به زندگی نگاه می کنید که از بی سوادتون تا دکترا دار و استاد دانشگاهتون نمی خواد دست از کار های گذشته اشون بر دارند و اعتراف کنن که اشتباه می کردند.

می دونید نظر امام حسین درباره کسایی که  توی صحرای کربلا به جنگش اومده بودند، و قصد جان خود امام و خانواده اون رو داشتند، چیه؟  همون نادون هایی که به جنگ با پسر پیامبر اومده بودند؟ امام می فرمایند : به خدا قسم این ها جهل و ظلمات و ضلالت ِ همان نان های حرام است. همه هم می دونیم که نون حرام از ندادن خمس و زکات مالی که به دست آوردن، از مال هایی که روی هم تلنبار میشن و هیچ قسمیش به یتیم و در راه مانده و ... نمی رسد. همانا این مال ها اگر در سفره های شما بماند قسمی از حق دیگری است که از گلوی شما پایین میره، باعث میشه که شما رفته رفته از دین تون، فطرت تون و ذات تون فاصله بگیرد.

بذارید مشکلتون رو ریشه ای پی بگیریم. هیچ کدوم این هایی که گفتم مرجع تقلید ندارند. هیچ کدوم نماز نمی خوانند و اگه می خونن، بچه هاشون نماز نمی خونن. هیچ کدوم اونها هنوز وصل نیستند. از دین قسمتی اش رو پذیرفتند و قسمتی اش رو هم بخاطر نفرت و کینه ای که نسبت به حافظان قرآن و حدیث دارند، میان و به جاش دستورات دین رو زیر سوال میذارند. حرف ها و نصایحشون رو گوش نمی دهند. رفتار و سیره ساده زیستی هم از یادشون رفته، اگه داشته بانشن به همه جور تجملات و تن پرستی مشغولند و اگه نداشته باشن حرص و تلاش واسه ساختن دنیاشون همه فکر و ذکر اونها رو از یاد خدا گرفته. به خیال پوچ خودشون فکر می کنن که نباید دنیا رو ول کنن، اما در حالی که ول کردن به دنیا به شکم پرستی و چسبیدن به مال دنیا نیست. به علم اندوزیه. به مطالعه طلایی ترین کتاب ها قبل از نقره ای ها و کتاب هایی که کمتر دارای ارزش هستند، میباشه. یه سری از اونها هستند که با اینکه کمی بیشتر از عامه می فهمند، اما فرهنگ اینجوری واسشون جا افتاده که چشم و دل و فکر و ضمیری که خدا به اونها داده تا سیرابش کنن رو می بندند به داستان ها و رمان هایی که درجات بعدی قبل از قرآن و معرفت های دیگر رو داره. یه سری از اونها که بیشتر می فهمند یه بار معنی فارسی قرآن رو خوندند و هر جا میشینن از این قضیه به عنوان صفتی برای تکبر خودشون استفاده می کنن. هم من هم شما و هم همه انسان های عالم از آدم تا آخرین نفری که روی زمین زندگی خواهد کرد در حال آزمایش هستیم و اشتباه هم می کنیم. ما باید به باید ها و نباید هایی که داشته باشیم و انتخاب صحیح اونها کمر همت ببندیم. کدام ایدئولوژی ؟ کدام تفکر؟ کدام باید ها و نباید از بین این همه تفکر راه نور و حق و انسان سازی است. شما ها هر کدومتون برای خودتون یه ایدئولوژی درآوردید و دلتون رو به عقل ناقصتون سپردید. به خدا قسم پا بذارید ببینید وقتی وارد ایدئولوژی اسلام حقیقی که همین آخوند ها صبح تا شب و قرن ها برای حفظش و نشرش جون می کنن، انقدر عمق داره که اونوقت می فهمید عمر گرانبهاتون رو پای چیز های مسخره واسه تست و امتحان گذاشتید. بسه. بسه تست و آزمایش ایدئولوژی های مذخرف. بسه تن پروری و اهمیت دادن به نفس. بسه ارزش گذاشتن و اولویت دادن به شیطان.

اینور خط پر از معنویته. اینور خط وقت و عمر کم میاریم. اینور خط تمرین می خواد. برای جبران اون همه خواب آلودگی باید تاوان پس بدید تا برسید به صفر. ادعای الکی ای نیست. استاد ما امام خمینی هست. در هر  کلام و در هر صحبتش بوی عرفان و معنویت و خضوع و خشوع وجود داره. منم میگم، نه بخاطر پیروی، نه بخاطر اقتدا، این رو حس می کنم. ذهن ما و فکر ما آلوده به دنیاست و هیچ راهی هم نداریم بجر طی طریق و سیر. یعنی باید مسیر رو بپیماییم، ما نباید بترسیم. ما نباید بخاطر اینکه وجودمون در برابر وسوسه ها احتمال کم آوردن و تسلیم شدن رو داره، از کار باز بمونیم و سرد بشیم. ما نباید از میدان جنگ و نبرد فرار کنیم. ما نباید بخاطر راحت طلبی نفسمون و آسوده زندگی کردن و زیر بار سختی نرفتن و فرار از یه لم دادن و ولگردی و تلف کردن عمرمون، ...

خدایا کمکمون کن. هر وقت می گم خدایا کمکمون کن، یاد خانم سهیلا آرین می افتم و ذهنم به عالم ملکوتی میره که از خدا و حضورش در قلب هامون بیشتر استفاده کنیم. بیشتر به فکر عمل بیافتیم و از مدرم نادان و جاهل و بی ادبان بیاموزیم. باور کنید که من بیشتر چیز هایی که یاد گرفتم و خودم حتی مبتلا به اون کار ها و افکار زشت بودم بخاطر دیدن اون کار یا فکر نزد بی ادبان به این فکر افتادم که اصلا کار یا فکرم غلط هستند یا نه/ تا بعد از اینکه خودم رو قضاوت کردم فهمیدم که باید اون چیز ها رو از خودم دور کنم چون این فکر فاسد و پوسیده هستش. و با کمک رب العالمین که تربیت کننده همه عالمیان هست تونستم یواش یواش پلیدی ها و رخوت ها و سستی ها و گمراهی ها و نادنی ها و عوامل و جهول دیگه ای که هنوز هم به مقدار زیاد هست و باید از بین بره، از وجود اونها آگاه بشم و کمر به فتح پله ها و قله های فراوانی که جلوی روم قرار داره برم.

خدایا همون طور که به من کمک کردی تا یواش یوشا تعصب های زشت رو کنار بذارم و یواش یواش انقدر پای صحبت و حرف های گمراه و مخالف بشینم تا سعه صدر لازم رو پیدا کنم و انقدر صبوری و تحملم زیاد بشه تا بتونم از توی اونها سوژه تفکری برای خودم پیدا کنم و انقدر فکر کنم وفکر کنم تا راه رو خودم پیدا کنم و وقتی خداوند عالمیان راه رو بهم نشون داد به محض اینکه بخوام فکر کنم که افکار و اندیشه های و نتایج من غلط و سست و بی بنیان هستن دلایل و براهین خودم رو تو کتاب هایی مثل قرآن و حدیث و بزرگان ببینم و یا از عمری که پای وعظ عرفا و بزرگان و عالمان گذاشتم به حقیقت و نتیجه ای که تفکر و جستجو داره برسم. و به چیز هایی برسم که اگر خودم بتونم اونها رو اساس و شالوده زندگیم قرار بدم، موفق خواهم بود. اگر در این راه کمر همت ببندم و توکل به خدا کنم و توسل.

قدر نعمت رو ندونیم طاغوت و رژیم سابق رو دوباره بر ما مسلط می شوند و اونوقت مملکت و دین انسانیت به یغمای کافران می رود واونوقت  اونها نه امانت داران جان ما هستند و نه ناموس ما و نه دین و عاقبت امور ما.

والسلام.

سیّد صابر طباطبئی یزدی

10 10 2006

17 7 1385

15 رمضان 1427

 

/ 0 نظر / 90 بازدید