پس منم يه گناهکارم

بعد از مدت ها دارم می نويسم ولی ايندفه تمام سعی ام رو می کنم که بتونم حرفم رو بزنم - به کاغذ -

آقا ما در اشتباهيم. اگر فکر کنيم که عبارات مختلفی که به هم می چسبونيم و منطقی رو شکل می ديم و از روی اون منطق يه استدلال می کنيم و از روی نتيجه همه اين ها  يه کاری رو انجام می ديم. با هدف اينکه منطقی و درست کارامون رو انجام بدهيم. خودم رو می گم تمام دلايل و استدلال هايی که می کنم باعث ميشن که من کاری ازم سر بزنه که همه اعمال اون کار رو نمی تونم بگم خطا نبوده و تا موقعی که بهش فکر نکردم خودشون رو نشون نميدن ولی تا ميرم سراغش و يه کم روش فک -شک- می کنم ميبينم به قول استاد روحانی رانکوهی ؛چه گندی زدم؛ -البته حالت خاص-و اگه قبلش فکر می کردم که دارم راه رو درست ميرم حالا می گم ای  کاش اصلا عمر... نمی کردم که به اين خلاف دست بزنم.

مرد و زن اگر خودشون رو به علم ( علمی مجهز کنند که درست باشد : در اين باره صحبت می کنيم.) مجهز کنند و همواره از روی استدلال درست کار انجام بدهند ابتدا نياز به تمرين آنها دارند. که ما داريم انجام می ديم. اصلا من حس می کنم و فکر می کنم و اعتقاد دارم و .. که هدف از زندگی اينه که ما ساخته بشيم زير اين چرخ آسياب زير سختی ها زير ... هر چيزی که اسمشو ميذاری ولی من اسمشو ميذارم : نعمت های خدا آخه بالاخره هر چی که هستند اگه باعث پيشرفت بشن. اگه آدم رو يه ريزه بهتر کنه نعمت خداس. به کمک همه اين آگاهی ها نبايد کار رو بدتر کنن و بجای درست استفاده کردن از ابزار علم  سوء استفاده کنن. و کار رو از اين هم که هست سخت تر کنن.

به نظرم ما داريم زندگی می کنيم که اين ها رو ياد بگيريم. اينها مجموعه ای از تجربياته که تو لحظه های سخت بايد به کمکمون بيان تا ما رو به يه چشم به هم زدن نجات بدهند.

اما توی مرحله عمل خيلی سخته همه چی اون چيزی که تو می خوای نميشه چون تو اونها رو از روی مجموعه ای از چرا ها و اما های ذهن اسکوپی خودت در آوردی که ذره ذره حرف هات خوبی و بديشون مشخص نيست.( می فهمم چی می گم؟) ذهن اسکوپی يعنی اينکه ما يه محدوده محدودی رو می تونيم روش تمرکز کنيم و حتی معنی تمرکز رو به ما اين می گن که به هيچ چيز فک نکن و سپس که ذهنت خالی شد با يه مورد اونم اون کاری که می خوای يا اون چيزی که می خوای بهش فک کنی پر کن. و تمرکزت روی اون چيز باشه پس به نظرم  اگر ما بخواهيم تازه فقط روی يه موضوع تمرکز کنيم می تونيم درست انجامش بديم (فرض: بتونيم تمرکز کنيم که نياز به تمرين و مهارت زياد می خواد). و اگر چند تا چيز بشه ديگه

حالا همون طور و به همون شيوه ای که وقتی شروع ميکنه به نوشتن و تو دوس داری که چشم از نوشته شون بر نداری می نويسم.

ببين عزيزم - ای کسی که می خونی- من يه آدم شصت ساله که نيستم تو هر چی اومدی خوندی بگی اين يه آدم با تجربس پس قبول کنی و اگر غرورت و وسوسه ها اجازه بدن کاريو که من بهت می گم بکنی ؟ نه بابا ! (تازه من يه اعتقادی دارم که بسط اش نمی دم به همه ولی خودم هم هر چی می شنوم نمی تونم از تمام اون حرف ها نهايت استفاده رو بکنم ... - پس ما می نويسيم راستش بی دليل! ولی اگه بخوام يک دليل شيطانی اش رو بگم اينه که : ؛بگم می دونستم و بعدش بازهم اشتباه کردم؛ يعنی عالم-دانا- به اين قضيه بودم اما قضيه های خيلی خيلی زياد ديگه ای هست که من نمی دونم و باعث ميشه -باز هم- من موفق نباشم چون اگه موفق بودم که تابلو ميشدم و همه ميومدن ببينن من چی می گم پس منم يه گناهکارم )اما می گم که فعلا همين الان که می نويسم دارم اين تجربه ها رو می کنم مث همه آدم ها. پس بايد حالا حالا ها تجربه کرد من سعس می کنم خسته نشم.

سوال: چطور يه زوج مث حضرت علی و حضرت زهرا خوشبخت بودند؟

(اين می تونه راحت موضوع يک کتاب سی جلدی باشه)

و به این سوالات جواب بده که اگر حضرت علی  و حضرت زهرا  با هم ازدواج نمی کردند . يعنی دو کس ديگر برای اين دو در نظر گرفته می شد باز علی می تونست با همسر ديگش تا کنه؟ يا دو روزه ولش می کردو تاب تحمل کس ديگه ای رو نداشت؟

خدايا به ما نعمت فهم را عنايت بفرما

الهی آمين

==================================

اينم واسه مهندس نرم افزار ی ها الان بهم زنگ زد پسر خالم :

...يه برنامس با محاسبات زياد  ؛ کًل اين برنامه روی منطق خاصی سواره. ؛صورت مسءله: يه سری ماشين با يه سری جای پارک ؛ جايگشت تحقيق در عمليات ؛ اقتصادی ترين حالت؛ هزينه کم؛ شبيه سازی؛ آمار احتمال: برام می نويسی. منم دارم واسه ارشد می خونم و سر کار هم که ميرم و هزار تا مشغله ديگه که جوونا ميشناسنش. تازه می گفت پول هم می دن بابتش.

==================================

خيلی مهمه کی ميره با کی مشورت می کنه

رفته پيش کسی که تا ديروز همه رفتار هاش هرز بود.

 

/ 1 نظر / 78 بازدید
تنها

سلام ... خسته نباشيد دوست عزيز امیدوارم خوب باشید وبلاگ قشنگ و با محتوای داريد خوشحال ميشم به کلبه درويشی من هم يه سری بزنيد و چراغ اون رو شما روشن کنيد منتظر حضور سبز شما دوست عزيز هستم منتظرم نذاريد ها موفق باشيد و هميشه سر سبز در پناه خداوند بزرگ بای