خبر: 85% از خريد سیستم عامل در دنیا به شرکت مایکروسافت تعلق داره.

امروز نه دیروز استاد موتمنی اومد سر کلاس و همنطوری که همیشه دغدقه های ذهنیش رو حرفای سر کلاسش تاثیر می ذاره ( بسته به اهدافی که تو کلش از بچه های ما داره فک می کنه که هر چی راجع به مسایل کاریش و تجربه هاش صحبت کنه می تونه در وسط درساش یه کاری بکنه درس واسه بچه ها جذاب تر بشه و یه چیزایی غیر از مسایل درسی بتونه خستگی بچه هارو در بیاره و از طرفی دیگه بتونه بچه هارو به حرف بیاره تا اونام سر کلاس خوابشون نبره)این مساله رو وسط کشید و راجع به خیلی از مسایل جانبیش بحث کرد.

اون می گفت چرا ما با این همه استعداد و توان علوم محض نباید بتونیم یه درصدی رو از آن خودمون بکنیم و از اون 15% ایران هم یه سهمس داشته باشه

وحالا من می خوام فقط دو تا نکته بهش اضافه کنم و سرتون رو درد نیارم.

1- اینکه من و شما خیلی خوب می دونیم که هر نوع استعدادی توی این ایران برای هر نوع فعالیتی وجود داره. پس مشکل کجاس؟ خب خودتونم می تونید حدس بزنید که مشکل در جذب این استعداد هاس تموم بچه های دانشجو خوب می دونن که ماها اونقدری که الان از رشتمون سر در میاریم و نسبت به رشتمون و اهدافش چیز میز می دونیم،هیچ وقت قبل دانشگاه نیومدن به عنوان معرفی به عنوان آشنایی بهمون بگن حدس میزنی کجا موفقتر باشی؟ و در همونجا احساسا رضایت بکنی؟ وعلاقه داشته باشی؟ خب نه نبوده ونیست؟ولی چرا؟
2- من یادمه ما تو هر چیزی عقب بودیم حتی فوتبال همش بهونمون این بود که بچه های ایرونی امکانات ندارن؟ نه داداش من این صحبت ها نیس! الان همه جوونا اگر بخوان توی هر زمینه کامپیوتری فعالیت بکنن امکاناتش رو دارن! چون وقتی توی هر خونه ای کامپیوتر شده جزو وسایل عادی وحالا کاری نداریم که بیشتر به عنوان سرگرمی! ولی همگان می تونن استعداد خودشون رو در زمینه طراحی وب یا فلش یا فتوشاپ یا هرتوانایی کامپیوتری دیگه به راحتی نشون بدن .حتی هر زبان برنامه نویسی و یا چیز دیگه.

اما مشکل اینجاس که ما از اولش اومدن بهمون گفتن چی کار کنیم عادت کردیم! همیشه مسئله جلومون بوده حلش رو خواستن.غیر از اینه؟ یه دفعه شد بیان بگن مسئله جدید طرح کنین؟ مغز های ما شده مغز های بدون ایده. در صورتی که به نظر میاد همه جای دنیا ایده مهمترین رکن تولید و اختراع یه چیز جدیده.

/ 0 نظر / 46 بازدید