پورتال آهو

یکی از هدف هایی که از داشتن وبلاگ برای خودم دنبال می کردم همین بود که دفتر چه یادداشتی داشته باشم که بتونم مثل favorites  که ما در مرورگر های عادی ویندوز خود داریم و آن نمی تواند نیاز های ما را بر آورده سازد استفاده کنم.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اما سایت یا پورتال آهو در اقدامی جالب برای بر آورده کردن چنین نیاز هایی با داشتن خصوصیاتی که سایت یاهو و یا هر پورتال دیگری در اختیار دارد، به علاوه سرویس جستجوی فارسی و سرویس دهنده های اینترنتی دیگر که ممکن است به زودی زود نام خود را در این پورتال ثبت کنند.

سرویس های دیگری که به فکر من می رسد :

1-      هدف : جلوگیری از کاهش چند گونگی اطلاعات.

·     راه : جمع آوری یک پایگاه داده پویا به همراه موتور سرچ قدرتمندی که بتواند به صورت بولین و راه های معمول دیگر جستجو مثل جستجوی پیشرفته در گوگل خواسته ها ( Query ) را برآورده کند.

·     دسته بندی موضوعات به نحوی که بتواند به صورت Directory  موضوعات را جستجو کند. به عنوان مثال مقاله ها را همه بر روی فرمت پی دی اف بیاورد و برای هر مقاله به صورت تخصصی لغات کلیدی بسازد و سپس موضوعات مشابه را به اجازه از صاحبان مقاله و دعوت آنها به همکاری به صورت یک واحد در بیاورد. در زمینه فایل ها فلش دسته بندی آنها به عنوان مثال در چهار زمینه هنری و کلیپ سازی و بنر سازی و آموزشی دسته بندی کند. دسته بندی عکس ها و گذاشتن کلمات کلیدی جستجوی مناسب و کارا.

2-      جلوگیری از سر در گمی پوینده وب ( مراجعه کننده ).

3-      ایجاد تنوع به نحوی که مراجع همیشه بداند و مطمئن باشد که به قویترین ها متصل است.

4-      دادن اخبار روز و اخبار جالبی که اذهان عمومی را به خود جلب می کند.

5-      آخرین خبر های دنیای IT.

6-      شما تا بحال به پرشین یاهو سر زدین به نظر من در نوع خودش بی نظیره.

7-   دنیای اینتر نت دنیای آزادی هست اما به نظر من باید خط مشی خودمون رو مشخص کنیم چطور می خواهیم تو دل مردم جا باز کنیم از هر راهی یا از راه درست؟ به نظر من نباید با دادن لینک های تحریک کننده زحمات و اهداف خودمون رو زیر سوال ببریم. نظر شما چیه؟ کلیک کنید یه دوخط هم شما بگید با سکوت هیچ کس پیشرفت نکرده.

 

/ 1 نظر / 62 بازدید
سامان

دوست عزيز به وبلاگ زیبای شما لينک دادم - منتظرم