حرفی تو گلوشون گیر میکنه

دیدین اینهایی رو که یه حرفی تو گلوشون گیر میکنه و احتمال داره سرطان شه؟!
خلاصه من الان همیچین حالی دارم و می خواستم در مورد همین سلیقه موسیقی گوش دادن حرف بزنم.
ببین منو، اگه فک کردی من آدم دگمی هستم که می گم اگه من فلان موسیقی رو دوست دارم باید بقیه هم داشته باشند 100% ا اشتباه کردی!
موضوع اینه که من هم معتقدم همه چیز حتی لباس پوشیدن ادمها سلیقه ایه و اگر من فلان چیز رو دوست دارم و بقیه یه جور دیگن ربطی به خوش یا بدسلیقگی نداره و این موضوع قابل بحث نیست ولی یک عرف هایی وجود دارند که معیارهایی رو دست ما می دهند که الزاما درست هم نیستند ولی در هر زمانه ای معیارند مثل بحث جواد یا منیر بودن افراد!
هر چند معتقد به قضیه بالا هستم ولی از این موضوع هم مستثنی نیستم که دلم بخواهد سر تیپ آدمها یا هر مسئله قابل لمس دیگه ای بهشون گیر بدم یا مسخرشون کنم!
قضیه دیگه اینه که به نظر من ذوق آدمها قابل تربیته و کاملا این موضوع به خود آدم بستگی داره، منظورم از این حرف اینه که قبول دارم که مبحث موسیقی یک مبحث سلیقه ایه ولی من گاهی دلم می خواد آدمهایی رو که به طور جدی تو زندگیشون به نوع خاصی از موسیقی هایی که من قبول ندارم گوش می کنند رو، مسخره کنم و این یک موضوع شخصیه و می دونم که درست نیست ولی من هم مثل بقیه آدمم!

دیگه اینکه من هم زمانی مثل بقیه کسایی که الان به نوعی مسخره شون می کنم لیلا و اندی و شهرام شبپره و... گوش می کردم ولی از خوش سعادتی من بود که با خانواده ای آشنا شدم که عاشق موسیقی سنتی بودند و من در این خانواده به نوعی ذوقم تربیت شد و با موسیقی غربی هم به طور جزیی با دوستانم آشنا می شوم، یعنی شناختم الان اصلا کامل نیست، ولی صعیم رو در این زمینه می کنم و اگر از خواننده ای، سبکی، .... خوشم نیامد حداقل این ادعا را دارم که من قضیه رو دنبال کردم و اگر خوشم نیامد به دلیل سلیقه خاص من است!

از خیلی از دوستان با تجربه ام می شنوم که بهم توصیه می کنند موسیقی کلاسیک (باخ، بتهون، ...) گوش کنم، چون آنها معتقدند که این کار احتیاج به استمرار داره و اگر به مرور خودم رو عادت بدهم حتما از آن لذت می برم.

خوب بالاخره هر چند که معتقد به بحث سلیقه هم که باشیم، بالاخره معیارهایی برای موسیقی خوب و بد در دنیا داریم، و نمی شود از آن فرار کرد. مطمئنا اندی اگر چه صداش از نظر من به brayan adams (نمی دونم دیکتش چیه؟) نزدیکه ولی اصلا کلاس کاریشان قابل مقایسه نیست!

و دیگه اینکه وقتی می بینم برو بچه هامون اینقدر با موسیقی سنتی نا آشنا هستند و حتی امتحانش نمی کنند تا نظر بدهند که خوبه یا بده، ناراحت می شم. اگر بدونم که حداقل "الهه ناز"( بنان) رو گوش کردند و بعد از الهه ناز معین تعریف می کنند ناراحت نمی شم چون پیش خودم می گم که خوب حتما از صدای بنان خوشش نیومده و یا همین "امشب در سر شوری دارم" (پروین) رو، که همه با خواندن محمد اصفهانی و شکیلا بود که با این آهنگ آشنا شدند و باهاش حال کردند در حالیکه حقش نبود، چون از نظر من پروین(دوستم رو نمی گم، پروین یه خوانندس!) فوق العاده خونده،....

و خوب نمی دونم باز هم منظورم رو رسوندم یا باز هم قراره سوتفاهم بشه یا در همین حدی هم که گفتم باز هم بهتون توهین کردم!!!!

/ 7 نظر / 55 بازدید
مهناز

ما که نفهمیدیم این چه مدل وبلاگ نویسیه؟

مهناز

یادم رفت بگم که من هیچ مسئولیتی رو در قبال این سایت قبول نمی کنم(حرف دارم، بیشتر تر تر)

صابر

من که اصلا ازين چهار تا کلمه نفهميدم.منظورت؟ چی بيد؟

مهناز

شرمندتم، یکی دیگه رو پیدا کن!

صابر

http://kanoon-e-javanan.persianblog.ir/