سوسویی به درخشش خورشید

"لودویک وان بتهون" استاد مسلم موسیقی اسوه صبر و بردباری ومقاومت کسی که حضور کوتاه او در دنیای موسیقی تحول شگرفی را بوجود آورد.

نه(9) سمفونی او را با دهها سمفونی موزارت و هایدن برابر می دانند.نکته جالب توجه در مورد سمفونیهای او این است که شماره های زوج حزن انگیز و شماره های فرد فرح انگیزاست.کسی که در سن شانزده سالگی شاید از خیلی جهات از" موزارت" که استاد او بود سر بود.آمیختن آهنگ طبیعت با الهامات الهی چیزی جز یک اثر ماندگار را به همراه ندارد.

شاید جالب باشه که او حتی آخرین سمفونی خود را که اجرا می کرد هیچ چیز نمی شنید و وقتی درانتها حضار در سالن چند دقیقه به حالت سر پا برای او کف می زدند او هیچ نمی شنید.هیچ.بتهون در حالی از دنیا رفت که در حال نوشتن اخرین سمفونیش بود.شاید در سخت ترین شرایط ممکن نتایجی را کسب کرد که ما در بهترین شرایط هم موفق به آن نشویم.

سبک کار او علاوه بر شباهت زیاد به "موزارت" دارای نوای طبیت بود.چیزی که در کنار موزارت انرا به اوج رساند.نواختن قطعه های او حالت خاصی به انسان می دهد که ساختهای دیگران نمی دهد.در نواختن رمانسهاو الگرتوهای او علاوه بر سرعت و دقت  قرار گرفتن در حالات نا گهانی اهنگ اهمیت فراوانی دارد.چون تا اتنهای اهنگ به دفعات ریتم تغییر می کند.

for elize یادآور تنها عشق او است که نواختن آن به دفعات متوالی، نوازنده را مسخ می کند.چه زیباست احساس این عشق هنگام نواختن.

 شایدالآن بشه به این سوال پاسخ داد که اگه بتهون بود متالیکا را قبول داشت یا نه.از دید یک موسیقی دان محتوای آهنگ و غنی بودن از تمام لحاظ مهمترین رکنه. که فکر کنم متالیکا اوونو داره.اگه فکر کردی نداره اشتباه کردی بیچاره بد بخت یه وری. 

 

fandak_zippo2000@yahoo.com

                                                    --->? pm to me

                                                    --->? mail

                                                    --->?saber 

/ 3 نظر / 55 بازدید
احسان

محمد جان تشکر که به سوالم جواب دادی اما من دیگه واقعا نمی دونم . گاهی هم انگار باید از دید مجنون به لیلی نگاه کرد . البته قصد توهین ندارم من به برخی از اشعار متالیکا واقعا احترام می ذارم اما خوب زور که نیست نمی کشم ؛ البته باز بستگی به مودم داره بعضی وقتها واقعا لذت می برم

احسان

دعواست؟

مهناز

نه با با دعوا چیه، کتک کاریه، ما هم که پر روییم و از موضعمون کوتاه نمی آیم.