دیگه از این واضح تر ؟

هر راهی رو که توش پا میذاری و هر کاری که می کنی میبینی رد پای شیطون قشنگ پیداس. خب چی می خواد بگه؟ یه کم که فکر می کنم میبینم دنیا ظرفی است که هر کی هم قراره خودش رو نشون بده.

عجیب تر از همه وقتی که پاتو میذاری توی هر کدوم از راه هایی که میذاری که شیطون بهت نشون میده یوهو هیچ وقت خودت رو ته قعر گودال نمیبینی. انگار قرار بوده یواش یواش خودت رو گم کنی و هر چی بیشتر موفق نشی خودت رو پیدا کنی یه پله سقوط و با یه پشیمونی و توبه معلوم نیس چند پله صعود.

الان یکی تعریف می کنه توی سینما بازیگرا همشون یه چیزایی که عجیب و غریب وقتی میشنوم نه باورم میشه و نه دوست دارم واضح همه این قصه رو بگم. پس خفه میشم و تایپش نمی کنم و به چیز دیگه ای فکر می کنم.

برای اینکه بیهوده نباشه پاراگراف قبلی می خوام بگم کاری به درست و غلط بودن و یا تهمت و یا واقعیت این حرف ها ندارم. اما می دونم اگه بخوای یه چیزی رو میرسی. اگه واقعا بخوای به عرش و معرفت و انسانیت فکر کنی و راه رو با تقوا خوندن قرآن و مستحکم کردن رفتارت و گفتارت و اعمالت و نیت هات و حتی لغزش هات رو مورد توجه خودت و با دقت بالا قرار بدی تا ببینی چی میشه که گول شیطون رو برای موارد کوچیک و پیش پا افتاده می خوری. و اگر بخوای به شهوت و مادیات و قمار و خودفروشی و دله دزیدی و کلاه سر این بذار و با دست و زبانت مردم رو آذار بدی و با ظلم آقای دنیا شدن و تصرف توی حقوق مردم چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ همه حق الناس ها و ...

پس واقعیت اینه که شما یک بار وقتی آرزوی چیزی رو کردید و دیدید خودتون بودید که خواستید به بیراهه برید و اصلا چیز دور از دسترسی نبود که بخوای کاری رو بکنی و آخر همه ماجراها و به قول بعضی ها وقتی سیر شدی می فهمی عجب گول نفس خودت رو خوردی و چه مفت و کم ارزش خودم رو ( پاکی و معصومیت ) فروختم به نفسم ( کوتاه مدت – لذت ها و لهو و لعب ها و خواسته های دل) .

/ 0 نظر / 87 بازدید