تفاوت سلیقه یا تفاوت نسل......یکی برای من توضیح بده

خوب این موضوع تفاوت سلیقه ها خیلی مشغولم کرده و همش به این موضوع فکر می کنم که چرا این همه تفاوت داریم و چقدر بده که من وقتی از چیزی خوشم می آد و ازش لذت می برم نمی تونم به شما ها هم توصیه کنم که اون فلان چیز رو بخونید و یا بشنوید ویا... تا مثل من لذت ببرید.

شباهت لذت بردن خیلی چیز مهمیه! اینکه وقتی حسی داریم و بدانیم یک نفر دیگر هم مشابه این حس رو دارد به نظر من خیلی می تواند لذت بخش تر از زمانی باشد که .........

چه می دونم دیگه نمی دونم چه جوری قضیه تفاوت سلیقه ها رو مطرح کنم که بتونم بهتون بقبولونم که به خدا حق دارم و درست می گم و همش سلیقه هم نیست، همش حس هم نیست، یه چیزهایی است که در شما ها نیست و در هم دوره ایهای من بوده،...  شخصیتهای مورد علاقه شما برای من ناآشناست، ولی من سعی در شناختنشون دارم، ولی شخصیتهای مورد علاقه هم دوره ایهای ما چی ؟ برای شما جالبه؟ جالبه که وقتی همه با همیم، "مرا ببوس" گل نراقی رو بخونیم و از فرط شعف اشک در چشمهامون حلقه بزنه؟!!!! "تو ای پری کجایی" قوامی که همه با هم حفظیم!!!!!

چطور ما می تونیم از اینها لذت ببریم و شما ها نه؟ تفاوت ما از کجاست؟ مگه چند ساله؟

اینکه گاهی که شعر شاملو در جماعتی زمزمه بشه:

اشک رازی ست

لبخند رازی ست

عشق رازی ست

اشک آن شب لبخند عشقم بود

قصه نیستم که بگویی

نغمه نیستم که بخوانی

صدا نیستم که بشنوی

یا چیزی چنان که ببینی

یا چیزی چنان که بدانی

من درد مشترکم مرا فریاد کن

این همه شیوایی و زیبایی زبان فارسی رو چطور می شه ندید؟ چطور راحت می شه از کنار فروغ، اخوان ثالث، ه.ا.سایه، قیصر امین پور، شفیعی کدکنی .... گذشت و بهشون دل نبست؟

چطور می شه از کنار فرهاد گذشت و ..........

یکی برای من توضیح بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

/ 1 نظر / 53 بازدید
صابر

سلام پليز اينجوری نگو! خوندم و لذت بردم :)) نظرم دادم و تشکر هم می کنم