واقعا کدوم بهتره؟ سنتی یا متال ؟
ساعت ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳٠ شهریور ،۱۳۸٢ 
●به اشتراک گذاشتن اين مطلب در سايتهاي توييتر،share in your twitter account،فيس بوک،share in your facebook wall،بالاترین،share in balatarinn،خوشمزه،share in delicious،ياهو،share in Yahoo Buzz،ديگ،share in Digg it،گوگل،share with Google Buzz،کلوب،share in Cloob،ویووو،share in viwio !!!

شاید این سوال تو ذهنتون شکل گرفته باشه که برای اینکه یه موضوع رو تفسیر کنیم بهتر ین راه چیه؟ به نظر استید این فن بهترین راه تفسیر یک موضوع یا صحبت درباره موضوعی طرح یک سوال باشه.شاید بپرسین این مطلب رو برای چی میگم؟ راستش با خوندن مطلب مهناز راجع به موسیقی سنتی ایرونی و خارجی و نظراتش به ذهنم رسید یه بحث درست راجع به این موضوع مهم داشته باشم.

پس اول طرح سوال:      کدوم بهترند ؟ : موسیقی سنتی  یا موسیقی متال.

در ابتدا لازمه که یه تعریف کلی از این دو سبک داشته باشیم. اول از موسیقی سنتی خودمون شروع می کنیم شاید بشه گفت یکی از پر ترین سبک های موسیقی باشه.با هزارن گوش ناله سودا سوز............ که لازمه دستیابی به این نکته داشتن اطلاعات فنی فوق العاده بالا و همچنین روح بلند پرواز یک آهنگ ساز یا خواننده که با اتکا به اون بتونه به کارش روح بده. شاید یکی از دلایل تاثیر این موسیقی روح اونه.البته راجع به اینکه در حال حاضر این نکات به طور کامل اجرا نمیشه بحث نمی کنیم. چون دلیلش کاملا واضحه. عدم وجود اساتید فن و یا روح ملکوتی یه کار ایرانی. تاثیری که این موسیقی می تونه بذاره چه در شرایط حزن و چه در شرایط ... دوست داشتنیه. در مجموع باید گفت با گوش دادن به این موسیقی نه تنها حس خاصی به آدم دست می ده بلکه تا مدت ها تاثیرش می مونه.

خب حالا بهتره به موزیک متال بپردازیم. شاید با شنیدن ۱"متال" به یاد فریاد ها و یا صدای نا آشنای سازهای برقی و یا کوبش موزون ۲"درام" بیافتین ! اگر بخواهیم این مدل موزیک رو فقط از جنبه کار بررسی کنیم جالبه که بهتون بگم شاید یکی از سخت تریت کار های روی زمین باشه. صرف انرزی بالا برای هماهنگی به ساز ها و یا خوندن شعر ها با (به همراه) اون سبک های نا آشنا. اگه بخواهیم کار این نوع گروه ها رو تقسیم بندی بکنیم به دو نوع کلی می رسیم. شیطان پرستان و خدا پرستان.

شاید از بزرگترین گروه های خداپرستان متالیکا باشه. شعر های جالب و قابل بحث با موزیک قابل تعمّق.که با اجرای زیبایی همراهه. و شاید از بزرگترین گروه های شیطان پرستی بشه به ۳"کریدل آف فیلث" اشاره کرد که به شعر های در مدح شیطان و یا موضوع های مشابه با موزیک ۴"ترش" و صدای نا هنجار خنده ها همراهه.البته این سبک کاری به دلیل مهارت خاص و استثنایی یه هنرمند اون قابل تحسینه. شاید بارز ترین نکته ای که بشه به اون اشاره کرد حالت خاص خواننده در خوندن شعرهاس که بیشتر توجه رو جلب می کنه. هر دو نوع متال به شدت از نظراتشون دفاع می کنن و این خودش خیلی مهمه. شاید بپرسید شیطون پرستا چی می گن؟ اونها معتقد اند که شیطون به عنوان مقرب ترین فرشته بخاطر علاقه وافر به خدا حاضر به سجده به آدم نش دو مقام اون بخاطر همین کار عالیه.

البته که بحث راجه به این موضوع مارو از بحث اصلی دور می کنه ولی بخاطر عدم آشنایی عموم با این مسئله مطرح شد. حالا فک کنم وقت مقایسه رسیده باشه ؟ برای اینکه شمارو هم تو بحث شرکت بدم انتخاب رو به شما می سپارم.واقعا کدوم بهتره؟ سنتی یا متال ؟

محمد .ع. شنبه 82/6/29

۱-metall

۲-dram

۳-cradle of filth

۴-trash


●به اشتراک گذاشتن اين مطلب در سايتهاي توييتر،share in your twitter account،فيس بوک،share in your facebook wall،بالاترین،share in balatarinn،خوشمزه،share in delicious،ياهو،share in Yahoo Buzz،ديگ،share in Digg it،گوگل،share with Google Buzz،کلوب،share in Cloob،ویووو،share in viwio !!!
کلمات کلیدی:
برای تهیه ی سی دی آموزش شیرپوینت اینجا کلیک کنید